15 Mart 2018 Perşembe

Türksat 4A DMAX Frekansı Bilgileri

Türksat 4A’da çok yakın bir gelecekte yeni bir TV kanalı yayın hayatına başlıyor. Aşağıdaki tablodan DMAX uydu frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Görüldüğü gibi DMAX, NTV Spor kanalının yerine yayın hayatına başlayacak.

DMAX UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: DMAX
Alış Frekansı:12.015 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:27.500
FEC Rate:5/6
Geçtiğimiz aylarda dünyaca ünlü TV kurumu Discovery tarafından satın alınan NTV Spor, yayın hayatına artık DMAX TV ismiyle devam edecek. Kanalın ilk tanıtım videoları ise ekranlarda yerini almaya başladı. Kanalın yayınlarında görüldüğü kadarıyla NTV Spor’un aksine spor dışında belgesel, sinema ve dizi gibi yapımlara da yer verilecek. Kanalın izlenme oranları ise merakla bekleniyor. Daha önceki yıllarda CNBC-E ve E2 gibi kanalların yer aldığı TV dünyasında DMAX’ın söz konusu bu iki kanalın yerini doldurması hedefleniyor. DMAX’ta yayınlanacak olan dizilerde ise Vikings gibi başyapıtlar yer alacak. NTV Spor bünyesinde bulunan programların ise önemli bir kısmının yayın hayatına DMAX’ta devam etmesi bekleniyor. DMAX kanal frekansı NTV Spor’un uydu frekansı ile aynı değerlere sahiptir listeden de görüleceği gibi. Yani kanalın yayınlarına ulaşmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. 17 Mart 2018 tarihinde DMAX, NTV Spor’un yerine yayına başlayacak.

DMAX 17 MART’TA TÜRKSAT 4A’DA YAYINA BAŞLIYOR

DMAX frekansı ile ilgili tüm detaylara ulaşabileceğimiz bu içeriğimiz üzerinden bizlere sormak istediğiniz soruları yorum yaparak iletebilirsiniz. Ayrıca içeriğimizi düzenli olarak takip ederek DMAX Türksat 4A uydu frekans değerleri ile ilgili tüm gelişmelere ulaşabilirsiniz.

2 yorum: