31 Ekim 2017 Salı

Kanal A Yayınlarını Sona Erdirme Kararı Aldı

1997 yılında yayına başlayan ve yayınlarını aralıksız olarak neredeyse 20 yıldır sürdüren Kanal A, yayınlarına son verme kararı aldı. Kanal A’nın Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan yazılı olarak yaptığı açıklamada “Buraya kadarmış, Kanal A sessizce veda ediyor.” ifadelerine yer verdi.

KANAL A YAYINLARINI NEDEN SONLANDIRMA KARARI ALDI?

Televizyon dünyası bugün şaşırtıcı bir haberle uyandı. Türkiye’nin ilk özel TV kuruluşlarından biri olan Kanal A 20 yılı deviren yayıncılık hayatını noktalama kararı aldığını açıkladı. Türksat 4A, karasal ve diğer digital platformlarda yayınlarını sürdüren Kanal A, hatırlanacağı gibi geçtiğimiz haftalarda da Türksat 4A’daki HD yayınlarını sona erdirmişti. Kanalın kapanma sebebinin ise ekonomik nedenler olduğu ifade ediliyor. Kanaldan yapılan açıklamada Kanal A’nin yayın hayatını sonlandıracağı, Radyo A ve internet sitesinin ise yayınlarına devam edeceği ifade edildi. Ülkemizde hatırı sayılır bir izleyici kitlesine sahip olan Kanal A’dan gelen bu son dakika haberi sonrasında kanal takipçilerinin bir hayli üzüleceği bir gerçek.

KANAL A DIŞINDAKİ DİĞER KANALLARIN FREKANS BİLGİLERİ


Kanal A her ne kadar yayınlarına son vermiş olsa da, Türksat 4A uydusunda onlarca haber kanalı yayın yapmaya devam ediyor. Türksat uydusundaki haber kanalları sayfamızı ziyaret ederek, habercilik alanında hangi kanalların yayın yaptığına ve bu kanalların uydu frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

0 yorum: