1 Ağustos 2017 Salı

Türksat 4A Uydusunda Yayın Yapan Belgesel Kanalları

Türksat 4A uydusu her geçen gün daha fazla genişleyen TV kanalı ağı sayesinde tematik TV kanallarının da kendilerine yer bulabildiği oldukça kapsamlı bir platform haline gelmiş durumda. Türksat 4A’da yayın yapan belgesel kanalları listesini uydudaki belgesel kanallarına meraklı olan takipçilerimiz için bir araya getirdik.

UYDUDAN YAYIN YAPAN BELGESEL KANALLARI LİSTESİ

KANAL İSMİALIŞ FREKANSIPOLARİZASYONSYMBOL RATEFEC RATE
TRT BELGESEL11.958Dikey (V)27.5005/6
TGRT BELGESEL12.228Dikey (V)8.4005/6
YABAN TV11.855Dikey (V)30.0003/4
AV TV11.883Dikey (V)6.2505/6
Belgeseller gerek doğa hayatına, gerekse de bilim ve tarihi konularda bilgi sahibi olmak isteyenler için günümüzde oldukça iyi bir alternatif TV görevi üstlenmektedirler. Özellikle son yıllarda büyük bir yükselişe geçen Belgesel TV yayıncılığı, kendi sınırlarını zorlayarak tarihin en iyi belgesel programlarını izletme imkanı sunmaktadır. Türksat 4A uydusu da birçok Belgesel TV kanalına ev sahibi yapmaktadır. Türksat 4A’dan yayın yapan belgesel kanalları listesinden, ücretsiz olarak en çok sevdiğiniz belgesel türleri hakkında yayınlar sunan TV kanallarına ulaşabilir ve bu kanalları uydu cihazınız üzerinden izleyebilirsiniz.

TRT BELGESEL
Son yıllarda büyük bir atılım gerçekleştirerek kanal sayısını artıran ve Dünya çapında işlere imza atarak büyük bir takdiri hak eden TRT, geçtiğimiz yıllarda yayına başlattığı TRT Belgesel ile büyük bir izleyici kitlesi edinmiş durumda. TRT Belgesel yayınlarında hem yerli, hem de yabancı belgesel yapımcılarının Dünyaca ünlü programlarını izleyebilirsiniz. Kanalın frekans bilgileri içinse TRT Belgesel frekansı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TGRT BELGESEL
Türkiye’nin en köklü TV kurumlarından birisi olan TGRT’nin belgesel türende programlar yayınlayan TV kanalı TGRT Belgesel de, uydudaki belgesel kanalları konusunda araştırma yapan kullanıcılarımızın ilgilerini çekeceğini düşündüğümüz bir diğer belgesel kanalı olarak ön plana çıkıyor. Kanalın yayınlarında farklı konularda hazırlanmış kaliteli belgesel yayınlarına ulaşabilirsiniz. Kanalın uydu frekansı bilgilerine ise TGRT Belgesel kanal frekans sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.


YABAN TV
Yaban TV, avcılık konusunda meraklı olan kişilere yönelik başlattığı yayınları ile çok büyük bir ilgi görünce bu konuda akla gelen ilk TV kanallarından birisi olmayı başarmıştır. Türksat 4A belgesel kanalları listemizde bulunan Yaban TV yayınlarında özellikle ülkemizdeki avcılık faaliyetleri ile ilgili merakı bulunan kişiler için kaçırılmayacak programları ekrana taşıyor. Yaban TV yayınlarını izlemek için kullanmanız gereken TV frekansı bilgilerini Yaban TV uydu frekansı sayfamızdan bulabilirsiniz.


AV TV
Yaban TV gibi avcılık ile ilgili yayınlar gerçekleştiren bir diğer TV kanalı ise Av TV olarak karşımıza çıkıyor. Av TV’de Yaban TV doğrultusunda programlara yer vererek hem ülkemizde, hem de yurt dışında yapılan avcılık ile ilgili faaliyetleri ekranlara taşıyarak bu konuda ilgili olanlara yönelik oldukça dikkat çeken yapımları izleyicilerine ulaştırıyor. Av TV yayınlarını Türksat’tan izlemek için AvTV frekansı sayfamızdaki frekans bilgilerini kullanabilirsiniz.


UYDUDAKİ BELGESEL KANALLARI İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Türksat 4A’daki belgesel kanalları listemiz, yeni TV kanallarının yayına başlaması halinde sürekli güncellenecektir. Sayfamızı düzenli olarak takip ederek uydudaki belgesel kanalları hakkındaki en haberlere ve gelişmelere ulaşabilirsiniz. 

0 yorum: