3 Ağustos 2017 Perşembe

Azerspace Az TV Frekans Bilgileri

Az TV’ye ait uydu frekans bilgileri sayesinde Az TV yayınlarını Azerspace üzerinden izleyebilirsiniz. Az TV’yi Türksat 4A’dan izlemek isteyenler içinse ne yazık ki kötü bir haberimiz var; Az TV yayınları artık Türksat uydusunda yer almıyor. İşte Az TV frekans değerleri:

AZ TV UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: AZ TV
Uydu Adı: Azerspace 1
Alış Frekansı:11.169
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:20.400
FEC Rate:5/6
Türkiye Süper Ligi Yeni Sezonda Azerbaycan Merkezli CBC Sport'ta Naklen Yayınlanacak! Kanalın Uydu Frekansı Değelerini Öğrenmek için CBC Sport Frekans Sayfamızı Ziyaret edebilirsiniz. 

Az TV, kardeş ülke Azerbaycan’ın devlet televizyonu olmasının yanı sıra Şampiyonlar Ligi maçlarını da yayınlaması nedeniyle Türkiye’den de uzun süre dikkatleri çekmiş ve ciddi bir izlenme oranı elde etmiş bir televizyon kanalıdır. Az TV uzun yıllar boyunca Türksat uydusundan yaptığı yayınlar sayesinde, Azerbaycan’ın sesini Türksat vasıtasıyla tüm dünyaya duyurmuş, Türk TV izleyicileri de bu yolla Az TV yayınlarını izlemişti.

Ancak Azerbaycan’ın kendi iletişim uydusu Azerspace’i fırlatması sonrasında Az TV Türksat uydusundaki yayınlarını sonlandırarak kendi ülkesinin uydusunda yayınlarını sürdürmeye başladı. Yani kanalın yayınlarını izleyebilmek için Az TV Azerspace uydu frekansı bilgilerini kullanmanız gerekmektedir. Az TV Türksat 4A yayınlarının bulunmadığını sizlerle paylaştık, ancak bu demek değil ki Az TV yayınları Türkiye’den izlenemeyecek. Azerspace uydusu Türkiye’nin de kapsama alanı içerisinde bulunmaktadır. Yani çanak anteninizde gerekli ayarlamaları yapmanız halinde Az TV yayınlarını Türkiye’den de takip edebilirsiniz. Ancak çanak anten ayarlaması yapmanın zor ve uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Eğer bu konu ile ilgili herhagi bir tecrübeniz bulunmuyorsa, çanak anteninizde herhangi bir değişiklik yapmanızı kesinlikle önermiyoruz.  Az TV frekans değerleri ile kanalın yayınlarını Azerspace uydusundan takip etmek için yukarıda bulunan uydu frekansı verilerini kullanmanız gerekmektedir.
Az TV kanal frekans bilgileri üst kısımda yer alan tabloda bulunmaktadır. Tablodaki TV frekans değerlerini çanak anteninizde Azerspace’e görecek şekilde yapacağınız düzenlemenin ardından uydu alıcınızın kanal arama fonksiyonuna girişini gerçekleştirerek Az TV yayınlarına ulaşabilirsiniz.

AZ TV TÜRKSAT 4A’DA YER ALMIYOR ANCAK TÜRKİYE’DEN İZLEMEK MÜMKÜN

Az TV Azerspace uydu frekansı bilgilerini sizlerle paylaştığımız bu içeriğimiz üzerinden kanalın frekansı ve Azerspace uydusu ile ilgili sorularınızı da bize yorum yapma alanından yazarak iletebilirsiniz. Sitemizi siz de diğer takipçilerimiz gibi düzenli olarak takip edin, Az TV frekans değerlerinin en güncel halinden haberdar olun.

0 yorum: