18 Mayıs 2017 Perşembe

Türksat 4A BRT 1 Frekans Bilgileri

KKTC'nin yıllardır yayınlarını sürdüren devlet televizyonu BRT 1'in TV frekansı bilgilerine bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ: KKTC TV Kanallarının Uydu Frekansı 10 Temmuz 2017'den İtibaren Değişmiştir. KKTC Merkezli TV kanallarının Güncel Frekans Bilgileri Aşağıdaki Gibidir: 

BRT 1 UYDU FREKANSI DEĞERLERİ


Kanal Adı: BRT 1
Alış Frekansı:12.610 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:20.830
FEC Rate:3/4
BRT 1 Türksat 4A yayınları ile yavru vatanın sesini başta Türkiye olmak üzere tüm dünyaya özgürce duyurmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti merkezli BRT 1 televizyonunun yayınlarını tabloda bulunan frekans bilgilerini kullanarak takip edebilirsiniz.

BRT 1 televizyonun açılımı ise Bayrak Radyo Televizyonu'dur. KKTC'nin bağımsızlığını ilan etmesiyle resmen yayın hayatına başlayan BRT 1 televizyonu üstlendiği misyonla Kıbrıs Türk halkı için çok önemli bir kurum işlevi görmektedir. BRT 1 televizyonu yayınlarında haber ve politika gibi konuların yanı sıra eğlence, müzik ve belgesel gibi yapımlara da yer vermektedir. Siz de BRT 1 televizyonunu izlemek istiyorsanız gerekli parametrelerin girişini uydu cihazınızdan gerçekleştirerek kanalın yayınlarına ulaşabilirsiniz.

BRT 1 YAYINLARINI TÜRKSAT 4A'DAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

BRT 1 uydu frekansı ile ilgili sinyal seviyesi nedenli sorunların çözümü için öncelikle çanak anteninizin açısı ile ilgili bir problemin bulunmadığından emin olmalısınız. Bunun dışındaki diğer sorunları bize sayfamızın yorum yapma alanından iletebilirsiniz. BRT 1 Türksat 4A kanal frekansı ile ilgili herhangi bir güncelleme ya da değişiklik olması halinde ise bu değişiklik ve güncellemeleri sizlere yine bu sayfa üzerinden iletmeye gayret göstereceğiz.

0 yorum: