18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat 4A TV8 Uydu Frekansı Bilgileri

Bu içeriğimizde TV8 Türksat 4A frekans bilgilerine yer vereceğiz. TV8 ilk kurulduğu dönemlerde hatırlayanların da olabileceği gibi tematik kanallar arasında yer almaktaydı, ancak geçmiş yıllarda Acun Ilıcalı'nın kanalı satın almasıyla beraber kanalın program konseptinde değişikliklere gidildi. Özellikle Survivor, Yetenek Sizsiniz Türkiye ve O Ses Türkiye gibi yarışma programları kanalın amiral gemileri olarak gösteriliyor. TV8 uydu frekansı bilgilerine aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

TV8 UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: TRT World
Alış Frekansı:12356 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:7.100
FEC Rate:2/3
TV8 hakkında uydu frekansları dışında birkaç konuya daha değinmek gerekiyor. TV8 için aslında bir bakıma başlı başına bir başarı öyküsü de diyebiliriz, çünkü dikkat edildiği takdirde Türkiye'de özel televizyonculuğun başladığı ilk dönemde kurulan televizyon kanallarının çok dominant bir tavır sergilediğini, yeni açılan kanalların bir türlü istenilen izlenme oranlarını yakalayamadıklarını görüyoruz. Ancak TV8 çok da yeni bir kanal olmasa bile farklı bir temayla yayın hayatını sürdürdüğü için şu anda bulunduğu konumdan dolayı büyük bir tebriği hak ediyor. Kuşkusuz ki bu manzaranın oluşmasında Acun Ilıcalı'nın ve Türkiye'ye getirdiği yarışma formatlarının çok büyük bir etkisi var. Kanalda daha öncesinde bazı dizi denemeleri de olmuş, ancak bu tarzdaki yapımlar bir türlü istenilen izlenme oranlarına erişememişti. İzleyiciler açısından bakıldığında TV 8'in daha çok bir yarışma ve şov programı olduğunu söyleyebiliriz. TV8'in yarışma programlarının arasında Bu Stil Benim'i de belirtmeden olmaz. Ayrıca 3 Adam isimli Show programı da kanalın en fazla izlenen yapımları arasında yer alıyor.

TV8 TÜRKSAT'TA YAYINLARINI SÜRDÜRÜYOR

TV8 uydu frekansı bilgilerini Yukarıdaki tablodan görerek cihazımızın kanal arama fonksiyonları üzerinden girişini gerçekleştirebilirsiniz ancak bir sorun yaşamanız halinde aşağıdaki yorum kutusu üzerinden bize sorununuzu belirtebilirsiniz. TV8 Türksat 4A uydu frekansı ile ilgili bir değişiklik olması halinde ise size bu gibi gelişmeler anı anında ulaştırmaya devam edeceğiz.

0 yorum: