18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat 4A TRT World TV Frekansı Bilgileri

Bu makalemizde TRT World TV frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz. TRT Worl 1990'lı yılların başında ilk olarak TRT İnt ismi ile yayın hayatına başlamıştır. Daha sonrasında kanal kapanmış ve yerine TRT World'e bırakmıştır. 2 yıl önce test yayınına başlayan kanal kısa bir süre sonra ise 24 saatlik normal yayın hayatına geçmiştir.

Bir alttaki tablo üzerinden TRT World Türksat 4A Uydu frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

TRT WORLD TV FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: TRT World
Alış Frekansı:11.054 MHz
Polarizasyon:Dikey (V)
Symbol Rate:30.000
FEC Rate:3/4
TRT World'ün amacı Türkiye'yi tüm dünya kamuoyunda olabildiğince imaj açısından üst seviyede göstermek ve Türkiye'nin tanıtımını yapmak için önemli bir araç olarak görülmüştür. Kanalda daha önce dünyada kabul görmüş önemli haber kanallarından ekran yüzleri de çalışmaktadır. Kanal daha çok haber ağırlıklı programlara yer vermektedir, ancak belgesel ve bazı önemli yapımları da bünyesinde bulundurmaktadır.

Türkiye'nin dış dünyaya sesini duyurması, mesajlarını iletmesi açısından bir hayli öneme sahip olan TRT World'e Türksat üzerinden ulaşarak izleyebilirsiniz. Kanalı izlemek için TV frekans bilgilerini girmenize rağmen yayına ulaşamıyorsanız, aşağıda bulunan yorum alanından bize ulaşabilir, sorununuzu iletebilirsiniz. Sorununuzla ilgili çözüm önerilerini size elimizden geldiğince ulaştırmaya çalışacağız. Eğer tüm önerilere rağmen halen sorununuz devam ediyorsa uydu alıcınızın kullanma kılavuzunu inceleyebilir, son çare olarak cihazı aldığınız yerin yetkili servisine başvurabilirsiniz. TRT World uydu frekans bilgileri ile ilgili bir güncelleme olması halinde ise en kısa sürede sizinle paylaşacağız.

0 yorum: