18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat TRT Okul TV Frekansı Bilgileri

Bu makalemizde TRT Okul Türksat 4A TV frekans bilgilerine ulaşabilirsiniz. Öğrenciler için büyük bir önem taşıyan TRT Okul, TRT tarafından 2011 yılında yayın hayatına başlatılmıştır. Geçmiş yılların aksine günümüzde sadece Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin yararlanmadığı, aynı zamanda örgün öğretim gören diğer öğrencilerin de derslerinde destek olarak kullanabildikleri bir televizyon kanalı olma özelliği taşıyan TRT Okul, öğrencilere dersler dışında danışmanlık TV programları, eğitim - kültür gibi alanlarda da yapımlar sunmaktadır.

TRT OKUL TV FREKANSI DEĞERLERİ

Aşağıdaki tablo üzerinden TRT Okul TV frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kanal Adı: TRT Okul
Alış Frekansı:11.958 MHz
Polarizasyon:Dikey (V)
Symbol Rate:27.500
FEC Rate:5/6

TRT'nin hazırladığı programlarda dersler dışında vatandaşların genel olarak ilgilendikleri sağlık, kamu kuruluşlarındaki hakları, hastaların hakları gibi konularda da önemli programlar TRT Okul bünyesinde yer almaktadır. Kanal aynı zamanda en önemli hedef kitlesini oluşturan gençlerin eğlenmelerini sağlayacak programlara ve müzik yapımlarına da yer vermektedir. TRT Okul artık günümüzde 24 saat yayın gerçekleşmektedir. Türksat 4A üzerinden yayın yapan TRT Okul frekansları yukarıdaki tabloda yer almaktadır. TRT Okul frekansı için belirttiğimiz parametrelerde herhangi bir sorun yaşamanız halinde ise aşağıda bulunan yorum kutucuğu alanından bize ulaşabilir, sorununuzu belirtebilirsiniz. Bu alanın üzerinden aynı zamanda dilek ve görüşlerinizi de bize sunabilirsiniz. Eğer tüm işlemleri yapmanız halinde bir türlü kanalının yayınına ulaşamıyorsanız, kanalın cihazınızın kullanım kılavuzuna başvurabilir veya son çare olarak cihazınızın yetkili servisinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

TRT OKUL UYDU ÜZERİNDEN EĞİTİME DESTEK SAĞLIYOR

Günümüzde yüzbinlerce açıköğretim fakültesi öğrencisi için büyük bir önem taşıyan TRT Okul özellikle bir yandan çalışan, bir yandan da öğrenimini devam ettirmeye çalışan kişiler için adeta bir nimet özelliği taşıyor. TRT Okul Türksat 4A uydu frekansı bilgilerini kullanarak siz de TRT Okul yayınlarını takip edebilirsiniz.

0 yorum: