18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat TRT Kurdi Uydu Frekansı Bilgileri

Sıradaki içeriğimizde TRT Kurdi TV frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ülkemizde 2008 yılında büyük tartışmalarla yayın hayatına başlayan TRT Kurdi, o dönemki adıyla TRT6 adını kullanarak yayın hayatına başlamıştır. Kanalın ismi 2015 yılında TRT Kurdi olarak değiştirilmiştir. Aşağıdaki tablo üzerinden TRT Kurdi TV frekansı bilgilerine ulaşabilir ve aşağıdaki değerleri kullanarak kanalın yayınını izleyebilirsiniz.

TRT KURDİ TV FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: TRT Kurdi
Alış Frekansı:11.096 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:30.000
FEC Rate:5/6
Özellikle ülkemizdeki Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki vatandaşlarımızın büyük bir ilgi gösterdiği TRT Kurdi aynı zamanda Kürt kökenli vatandaşların İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin gibi Büyükşehirlerde de sıklıkla tercih ettiği televizyon kanallarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapılan açıklamaya göre kanal sadece Türkiye'de değil, Avrupa ve Irak gibi coğrafyalarda da sıklıkla izleyiciler tarafından tercih edilmektedir. TRT Kurdi yayınlarını izleyebilmek için yukarıdaki TV frekansı bilgilerini uydu cihazınızın parametre giriş ekranından ekleyerek aratmanız gerekmektedir.

TRT Kurdi uydu frekansı bilgilerini girme aşamasında herhangi bir problemle karşılaşmanız halinde aşağıdaki bulunan yorum yap bölümünden sorununuzu bize iletebilirsiniz. Ayrıca Tv frekansları ile ilgili sorunlarınızı uydu alıcınızın kullanım kılavuzu üzerinden takip edebilir bununla da sorununuzu çözüme kavuşturan almamız halinde cihazınızın yetkili servisine başvuruda bulunabilirsiniz.

TRT KURDİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Son yıllarda yaptığı büyük atılımlarla dikkat çeken TRT sadece Türkiye ve Arap coğrafyalarında değil Türkiye'de yaşayan diğer etnik gruplara yönelik yayınları ile de dikkat çekiyor. TRT'nin yayınlarını uydu cihazınızla beraber TV'den takip edebileceğiniz gibi aynı zamanda TRT'nin Resmi Web Sitesi üzerinden de kolayca takibini gerçekleştirebilirsiniz.

0 yorum: