18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat TRT El Arabia Uydu Frekansı Bilgileri

İçeriğimiz üzerinden TRT El Arabia televizyonunun TV frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz. TRT El Arabia Arap dünyasına yönelik Arapça yayın yapan televizyon kanalıdır. Dünya genelinde yaklaşık 400 milyonu bulan Arap coğrafyasına seslenmeyi umarak yayın hayatına başlayan TRT El Arabia son yıllarda Türkiye'nin politik anlamda ön plana çıkması sonucunda Arap halkının Türkiye'yi takip etmesi amacıyla kurulmuştur. Kanal TV frekans bilgilerine aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilir, TRT El Arabia TV frekansı bilgileri ile yayını takip edebilirsiniz.

TRT EL ARABİA TV FREKANS DEĞERLERİ

Kanal Adı: TRT El - Arabia
Alış Frekansı:11.096 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:30.000 Ksym/s
FEC Rate:5/6
Transporder:14
TRT el Arabia 24 saat yayın yapmaktadır. Kanalda haber programlarının yanı sıra kadın ve çocuk programları da yer bulmaktadır. Kanalla ilgili dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise kanaldaki programları yapan kişilerin büyük kısmının Arap televizyoncular olmasıdır.

Özellikle son yıllarda bölgesel bir güç olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren TRT, El Arabia televizyonu ile bu konudaki en büyük adımlarından birisini atmış oldu. TRT el Arabia uydu frekansı bilgilerini uydu alıcınızın kanal arama fonksiyonlarını kullanarak girişini gerçekleştirebilir ve TRT el Arabia yayınlarını takip edebilirsiniz. Uydu frekansları ile ilgili herhangi bir problem yaşamanız halinde ise içeriğimizin en alt kısmında bulunan yorum yap alanından sorularınızı bize iletebilir, aynı zamanda bu alan üzerinden yine istek ve görüşlerinizi de bizlere sunabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Frekans giriyorum bir türlü kanal çekmiyor diğer tr kanalların hepsini çekiyor arapça kanalı çektiremedim

    YanıtlaSil