18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat TRT Çocuk Uydu Frekansı Bilgileri

TRT Çocuk TV frekans bilgilerine bu içeriğimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. TRT Çocuk günümüzde çocuklara yönelik yaptığı yayınlarda en çok izlenen programları çizgi filmleri ve yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır.

TRT ÇOCUK UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı:TRT Çocuk
Alış Frekansı:11.958 MHz
Polarizasyon:Dikey (V)
Symbol Rate:27.500 Ksym/s
FEC Rate:5/6


İlk olarak 2008 yılında yayınlarına başlayan TRT Çocuk bu süreçte sadece yabancı yapımlara değil, yerli yapımlara da yer vererek ülkemizdeki çocuklara özel oldukça ilgi çekici programlar sunmuştur. Aşağıdaki liste üzerinden TRT Çocuk TV frekansı bilgilerine ulaşabilir ve uydu alıcınızın program arama fonksiyonları da girerek yapacağınız parametre girişi işleminin ardından kanalın yayınlarına ulaşabilirsiniz.
TRT Çocuk, bünyesinde bulundurduğu Dede Korkut Hikayeleri, Keloğlan ve Canım kardeşim gibi programlarla çocukların sürekli olarak yabancı yapımlara maruz kalmalarını önüne geçerek, kendi kültürümüzü özümsemeleri açısından oldukça önemli işlere imza atmaktadır. TRT Çocuk günümüzde en çok izlenen çocuk kanalları arasında gösterilmektedir. Özellikle yabancı rakipleri karşısında yakaladığı bu başarı TRT Çocuk'un gerek programları, gerekse de yayın politikasının ne kadar doğru olduğunu gözler önüne seriyor. TRT Çocuk Türksat 4A uydu frekansı bilgileri ile yayınları kesintisiz olarak uydu alıcınız ile takip edebilirsiniz. Cihazlarının frekans değerlerini girme yolları, cihaz markasına ve türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle TV frekansı değerlerini girme işlemi esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde cihazınızın kullanma kılavuzuna bakabilir ya da cihazınızın yetkili servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

TRT ÇOCUK UYDU FREKANSI İLE İLGİLİ SORULARINIZI SORABİLİRSİNİZ

TRT Çocuk yayınlarını izlemek için kullanacağınız uydu frekansı bilgilerini yukarıdaki tablo üzerinden görebilirsiniz. Yayınlarla alakalı herhangi bir sorun yaşamanız halinde aşağıda bulunan yorum kutucuğu alanından sorularınızı bize iletebilir veya görüş ve önerilerinizi sunabilirsiniz. TRT Çocuk TV frekansı güncellemeleri ile ilgili herhangi bir gelişiminin yaşanması halinde bu güncellemeleri sizlere anı anına ulaştırmaya çalışacağız.

0 yorum: