18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat 4A TRT Belgesel Uydu Frekansı Bilgileri

Sıradaki içeriğimiz olan TRT Belgesel televizyonunun TV frekans bilgilerine aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilir, uydu alıcınızın kanal arama fonksiyonlarını kullanarak TRT Belgesel yayınlarını televizyonunuz  üzerinden izleyebilirsiniz. TRT Belgesel ülkemizin ilk belgesel kanalı olma özelliğini taşımaktadır. 2009 yılında yayınlarına başlayan TRT Belgesel daha sonraki yıllarda yayın yapım ekibine genişletmiş ve günümüzde dünya standartlarında bir belgesel televizyonu olma özelliğine kavuşmuştur. TRT Belgesel TV frekansı bilgileri aşağıda yer almaktadır.

TRT BELGESEL TV FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: TRT Belgesel
Alış Frekansı:11.958 MHz
Polarizasyon:Dikey (V)
Symbol Rate:27.500 Ksym/s
FEC Rate:5/6


TRT Belgesel bünyesinde bulundurduğu kültür-sanat programlarının yanı sıra son dönemde yer verdiği doğa belgeselleri ile de adından sıklıkla söz ettirmektedir. Özellikle ülkemizin doğal yaşamı hakkında daha önce hiç bahsedilmemiş veya belgesel anlamında programlarda kendisine yer bulunulmuş konuları ekranlara taşımasıyla büyük bir beğeni toplamaktadır. TRT Belgesel sadece Yurt içi yapımlarda değil son yıllarda yurt dışı doğa belgeselleri yapımlarında da dikkat çekmektedir. Kanal geçtiğimiz aylarda yayınladığı Afrika doğal yaşamı ile ilgili belgeseller ile hatırlanacağı gibi büyük ses getirmişti.

Ancak en başta da belirttiğimiz gibi TRT Belgesel sadece doğa belgeselleri değil, kültür ve sanat belgeselleri ile de büyük dikkat çekiyor. Türksat 4A frekans bilgilerini kullanarak TRT belgeseli Türkiye'nin her neresinde olursanız olun televizyonunuzun üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Eğer siz de belgesellere karşı büyük ilgi gösteren ve gerek kültür-sanat gerekse de doğa konularına karşı meraklı biriyseniz, TRT Belgesel beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. TRT belgeseli bu kadar önemli yapan bir diğer konu ise diğer yabancı belgesel kanalları ücretli dijital yayın platform platformları üzerinden bu yayınları gerçekleştirirken, TRT Belgesel yayınlarını ücretsiz olarak Türksat 4A üzerinden tüm yurda sunmaktadır.

TRT BELGESEL'İ TÜRKSAT ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ TAKİP EDİN

TRT Belgesel TV frekans bilgileri hakkında merak ettiğiniz veya sorun yaşadığınız konuları aşağıda bulunan yorum kutucuğu üzerinden bize iletebilirsiniz. Uydu frekansları olarak bu konuda size olabildiğince yardımcı olmaya çalışacağız. TRT Belgesel Türksat 4A uydu frekansları konusunda herhangi bir güncelleme yaşanması halinde ise bu güncellemeleri sizlerle anı ve anına paylaşmaya devam edeceğiz.

0 yorum: