18 Mart 2017 Cumartesi

Türksat TRT Avaz Uydu Frekansı Bilgileri

Sıradaki içeriğimiz üzerinden TRT Avaz yayınlarına ulaşmanızı sağlayacak uydu frekansı bilgilerini bulabilirsiniz. TRT Avaz Türksat 4A uydusu üzerinden gerçekleştirdiği yayınlarda Türk dünyasına dünyada bir ilki yaşatarak kaliteli ve özverili programları izlemesini sağlamaktadır. TRT Avaz Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Balkanlar'da yaşayan soydaşlarımız ve tüm dünyadaki Türk dünyasına, Türk halkına özel yayınlar gerçekleştirmektedir. Aşağıdaki TRT Avaz uydu frekansı bilgilerini kullanarak dünyanın neresinde olursanız olun TRT Avaz'ın Türk dünyasına özel programlarına ulaşabilirsiniz.

TRT AVAZ TV FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: TRT Avaz
Alış Frekansı:11.096 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:30.000 Ksym/s
FEC Rate:5/6
TRT Avaz kuruluş amacı ile sadece Türkiye'deki vatandaşlarımızın değil tüm dünyadaki Türk kökenli kişilerin ortak değerlerini sürdürebilmeleri ve iletişimlerini sağlıklı olarak devam ettirebilmelerini temenni ederek yayınlarına başlamıştır. Yaklaşık 3 yıl önce yayın hayatına başlayan TRT Avaz bu süre içerisinde çok büyük bir başarı elde etmiş ve sesini Orta Asya'dan Balkanlar'a kadar çok geniş bir coğrafyaya başarıyla ulaştırmıştır. Türk dünyasındaki sanatçıları ve diğer zanaatkarları Türksat 4A uydusu üzerinden tüm dünyaya seslerini duyulmasını sağlayan TRT Avaz, aynı zamanda Kültür, Dil ve diğer değerlerimizi, ortak paydalarımızı yaşatmamız açısından önemli programlara bünyesinde yer vermektedir.

TÜRK DÜNYASININ SESİ TRT AVAZ TÜRKSAT 4A'DA

Eğer siz de Türk dünyası ile ilgili en son programları takip etmek, kültürel anlamda değerlerimizi gelecek nesillere aktarmasını sağlayacak belgeselleri izlemek istiyorsanız TRT Avaz'ı paylaştığımız TV frekans bilgilerini kullanarak Türksat 4A uydusu üzerinden takip edebilirsiniz. Uydu frekans bilgileri ile ilgili herhangi bir sorun veya sorun yaşamanız halinde aşağıdaki yorum kutucuğunu kullanarak bize her türlü konuda sorularınızı iletebilir, görüş ve isteklerinizi paylaşabilirsiniz. TRT Avaz TV frekansı bilgileri ile ilgili herhangi bir güncelleme olması halinde bu güncellemeleri anı anına sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

3 yorum:

  1. Önceden ses var görüntü yoktu. Sildim temrar aratayım diye. Şimdi hiç çıkmıyor.

    YanıtlaSil
  2. Gene aynı. Türkler izlemesin diye mi

    YanıtlaSil