17 Mart 2017 Cuma

Türksat 4A Star TV Uydu Frekansı Bilgileri

Star TV uydu frekans bilgilerine içeriğimiz üzerinden ulaşabilir, kanalın yayını Türksat 4A üzerinden takip edebilirsiniz.Türk televizyon tarihinin ilk özel televizyon kanalı olarak anılan Star Tv, 1 Mart 1989 yılında yayın hayatına başlamıştır. Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kurulan kanal ulusal çapta yayın yapmaya devam etmektedir.

14 Şubat 2004 yılında TMSF tarafından el koyulan Star Tv 26 Eylül 2005 tarihinde yayın hayatına Doğuş Grubu ile kaldığı yerden devam etmiştir.

Star TV Uydu Frekansı Değerleri 

Star TV'yi aşağıdaki değerleri kullanarak uydu alıcınız üzerinden takip edebilirsiniz. İşte Show TV Türksat 4A uydu frekansı bilgileri. 

Kanal Adı: Star TV
Alış Frekansı:12.015 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:27.500 Ksym/s
FEC Rate:5/6

STAR TV HD FREKANSINI KULLANIN, EN İYİ YAPIMLARI İZLEYİN

Star TV’nin yayınladığı yapımlara değinmek gerekirse, kanalın özellikle son yıllarda hem dizi, hem de yarışma alanlarında çok ciddi atılımlar gerçekleştirdiğini belirtebiliriz. Star TV’de geçen sezon yayınlanmaya başlayan Söz dizisi, kanalın en çok izlenen yapımlarından birisi olmayı başardı. Terörle mücadeledeki kahramanlıkları konu edinen dizi güçlü oyuncu kadrosu ve süreklleyici olay örgüsüyle dikkat çekiyor. Söz dizisi kadrosunda Survivor yarışmasıyla tanınan nam-ı değer Avatar Atakan da yer alıyor. En güzel dizileri Star TV frekans bilgilerini kullanarak Türksat 4A uydusundan HD görüntü kalitesi eşliğinde izleyebilirsiniz. Star TV’nin yeni sezonda büyük bir iddiayla başlayacak bir diğer dizisi Börü de, tıpkı Söz dizisinde olduğu gibi terör bölgesinde görev alan bir timin maceralarını anlatacak. Geçen yılın olay filmi Dağ 2’nin kadrosu tarafından hazırlanan Börü dizisi Star TV’nin yeni sezondaki en umut veren dizilerinden birisi olacak. Star TV’nin geçen yıl Kara Sevda ve Cesur ve Güzel gibi iki önemli dizisi final yapmıştı hatırlanacağı gibi. Bu nedenle henüz kesinlik kazanmasa da bu iki dizinin yerine oldukça iddialı yeni yapımların geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Fazilet Hanım ve Kızları dizisi yeni sezonda da Star TV ekranlarında olacak. Ayrıca kanalın yaz sezonunda ekranlara getirmeye başladığı Dolunay dizisi de seyircilerden tam not almış gibi görünüyor. Dolunay da önümüzdeki haftalarda ekranlarda olmaya devam edecek. Uzun bir aradan sonra yeni bölümleri ile tekrardan yayınlanmaya başlayan Şafak Sezer’in baş rolünde olduğu Türk Malı da Star TV’nin bu sezonki iddialı dizilerinden birisi olacak. Star TV HD uydu frekans değerlerini kullanarak sadece ülkemizde değil, Dünya’da da büyük bir beğeni ile izlenen yapımları yüksek görüntü kalitesi eşliğinde takip edebilirsiniz.

STAR TV TÜRKSAT’IN EN POPÜLER KANALLARINDAN BİRİSİ OLARAK ÖNE ÇIKIYOR

Star TV’nin gündüz kuşağında yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Zühal Topal’la programı da yeni sezonda ekranlarda olacak. Özellikle kadın TV izleyicileri tarafından büyük bir ilgiyle izlenen program, ATV’de yayınlanan Esra Erol ve Star TV’deki Seda Sayan gibi isimlerle de kıyasıya bir rekabet içerisinde. Yarışma programları arasında ise Star TV’de bir Mehmet Ali Erbil klasiği olan Çarkıfelek öne çıkıyor. Ramazan ayı boyunca Star TV’de yayınlanan Çarkıfelek’in, gelen olumlu izlenme oranlarının ardından yaz süresince ekranlarda kalmasına karar verilmişti. Yarışmanın yaz sezonunun ardından devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil. Star TV sadece dizi ve yarışma programları ile değil, yerli ve yabancı sinema kuşağında yayınladığı filmlerle de önemli izlenme oranlarını yakalıyor. Bu durumu Star TV Türksat frekansı aramalarındaki yoğun ilgiden de görebiliyoruz. Star TV’deki son yıllarda yaşanan ciddi değişimlere bakacak olursak ise özellikle kanalın spor ve yarışma programlarından bir hayli uzak kaldığını görebiliyoruz. Özellikle yaklaşık 20 yıl süresince Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarının yayın hakkını elinde bulunduran kanal, hatırlanacağı gibi bu hakkı geçtiğimiz yıllarda Tivibu’ya kaptırmıştı. Show TV’den transferi olan Acun Ilıcalı’nın kendi kanalını satın alması ve yarışma programlarını bu kanala transfer etmesi, Star TV’yi bu alanda da biraz zayıf düşürdüğünü belirtebiliriz. Ancak tüm bu gelişmeler Star TV’nin halen Türkiye’nin en çok izlenen TV kanallarından birisi olduğunu gerçeğini değiştirmiyor. Geçtiğimiz haftalarda Star TV ile ilgili ortaya atılan bir iddia ise gündemi derinden sarsmıştı hatırlanacağı gibi. İddiaya göre Star TV’nin de sahibi olan Doğuş Grubu’nun elindeki tüm medya kuruluşlarını, bu yıl Digitürk’ü de satın alan Katar’lı gruba satacağı belirtildi. Ancak Doğuş Grubu’ndan yapılan son açıklama söz konusu iddiaların gerçek dışı olduğu ve şu an için böyle bir düşüncelerinin bulunmadığı yönünde oldu. Bu zamana kadarki tüm deneyimlerimiz ise Star TV’nin yeni sezona çok daha iddialı gireceğini gösteriyor. Bu nedenle Star TV HD kanal frekans bilgilerinin en güncel halini sitemizden takip edin, en güzel yapımları keyifle seyredin. 

Star TV'yi Türksat Üzerinden Takip Edebilirsiniz 

Star TV hatırlanacağı gibi Türkiye'nin ilk TV kanalı özelliğini taşımaktadır. İlk olarak Magic BOX adıyla yayın hayatına başlayan kalan sonrasında İnter Star, son olaraksa Star TV adını almıştır. Uzun yıllar Uzan grubu bünyesinde yayın hayatını sürdüren kalan daha sonrasında TMSF bünyesine geçiş, kısa bir süre Doğan Grubu'na dahil olan kanal günümüzde ise Doğuş Grubu bünyesinde bulunmaktadır.Şimdilerde bünyesinde bir çok dizi, yaşam/aktüel programları barındıran Star Tv ayrıca HD olarak farklı bir frekanstan yayın yapmaktadır. Aşağıdaki tabloda frekans bilgilerine ulaşabilirsiniz.

0 yorum: