25 Mart 2017 Cumartesi

Türksat 4A NTV Spor TV Frekans Bilgileri

Sıradaki içeriğimizde NTV Spor TV frekansı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Uydu cihazınız üzerinden yapacağınız parametre girişleri ile NTV Spor yayınlarını Türksat 4A uydusu üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: NTV Spor Yayınları 17 Mart 2018 tarihinde sona erecek. NTV Spor'un yerine bu tarihten itibaren DMAX TV yayında olacak. 

NTV Spor ülkemizin ilk spor televizyon kanallarından birisidir. Bu alanda bir ilke atarak ilk tematik spor kanalı olma özelliğini taşıyan NTV Spor, günümüzde Süper Lig yayın özetleri, tartışma programları ve diğer spor alanları ile ilgili yayınlarını 7 gün 24 saat sürdürmektedir.

NTV SPOR UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Aşağıdaki tablo üzerinden NTV Spor uydu frekansı bilgilerine ulaşabilir ve kanalın yayınlarını ücretsiz olarak Türksat 4A uydusu üzerinden takip edebilirsiniz.
Kanal Adı: NTV Spor
Alış Frekansı:12.015 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:27.500
FEC Rate:5/6

Uyduda Yayın Yapan Diğer Spor Kanalları Frekansları için Tıklayın

NTV Spor, yayına başladığı ilk dönemde adeta bir devrim niteliğinde nitelendirilmiştir izleyiciler tarafından. Çünkü ilk defa bir televizyon kanalı sadece spor yayınlarına yer vermiş ve bu konudaki televizyon izleyicilerinin taleplerini fazlasıyla karşılamıştı.

En başta da belirttiğimiz gibi NTV Spor, spor müsabakalarının yanı sıra tartışma programlarına da yer vermiş ve bu konuda Türkiye'nin en çok izlenen TV kanallarından birisi olma özelliğini kazanmıştır. Özellikle Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay tarafından sunulan Yüzde Yüz Futbol artık bir klasik haline gelmiştir. NTV Spor aynı zamanda Türkiye'nin en iyi spor spikerlerinin de bünyesinde bulundurmaktadır. Bu konuda Ercan Taner ve Murat Kosova ilk akla gelen isimler arasında yer almaktadır. NTV Spor geçmiş yıllarda Premier Lig, La Liga ve Bundesliga liglerinin canlı yayınlarını verirken, günümüzde ise eski görüntüsünü maalesef kaybetmiştir. Büyük liglerin yayınları artık dijital yayın platformları üzerinden ücretli olarak yayınlanmaktadır.

NTV SPOR FREKANSI İLE İLGİLİ SORUNLARI BİZE İLETEBİLİRSİNİZ

Ancak bütün olumsuz görülen durumlara rağmen NTV Spor Türksat uydusu üzerinden yayınlarını ülkemize ve diğer ülkelere ulaştırarak özellikle maç özetleri ve maç sonrası tartışmalı pozisyonları konuşulduğu programları ile hala büyük ilgi görmekte ve spor kanalı denildiğinde ilk akla gelen televizyon kanallarından birisi olma özelliğini devam ettirmektedir. NTV Spor TV frekansı bilgileri uydu frekansları sitesi üzerinden düzenli olarak güncellenmektedir, bu nedenle içeriğimizde bulunan parametre bilgilerinin doğru olduğundan emin olabilirsiniz. Tüm yaptığınız işlemlere rağmen NTV Spor yayınlarını izlemekte problem yaşıyorsanız, öncelikli olarak çanak anteninizin doğru açıda bulunduğundan emin olmalısınız. Eğer bu konuda bir sorun olmadığını düşünüyorsanız, uydu cihazınızın kullanma kılavuzuna bakabilir ve son çare olaraksa cihazınızın teknik servisinden yardım talebinde bulunabilirsiniz. NTV Spor uydu frekansı ile ilgili aklımıza takılan tüm soruları aşağıda bulunan yorum yap alanından bizlere iletebilirsiniz

NTV SPOR KAPANDI MI? 

Geçtiğimiz günlerde bazı medya kuruluşlarına düşen bir haber gündemde adeta bomba etkisi yarattı. Söz konusu haberlere Doğuş Grubu maddi nedenlerden dolayı NTV Spor yayınlarını durdurma kararı aldı. Bu habere Doğuş Grubu’ndan ise herhangi bir yalanlama gelmedi. Söz konusu gelişmeler sonrasında “NTV Spor Kapandı mı?” sorusuna yanıt arayan takipçilerimiz için maalesef “evet” yanıtı vermek zorunda kalıyoruz.

NTV SPOR FREKANSI DEĞİŞMEDİ, KANAL YAYIN HAYATINI SONLANDIRIYOR

Türkiye’de sadece spor alanına yönelik ilk kanal olan ve bu konudaki tematik kanalların öncüsü konumunda bulunan NTV Spor’un yokluğu Türk televizyonculuğu adına muhakkak çok büyük bir kayıp olacak. Kanalın bünyesinde bulunan bazı programların ve bu programda yer alan ünlü isimlerin ise bu süreçten sonra çalışmalarına NTV’de devam etmesi bekleniyor. Ayrıca yayın hakları Doğuş Grubu’nda bulunan spor organizasyonlarının yayınları da yine NTV’de gerçekleşecek.

Son dönemde takipçilerimizden gelen “NTV Spor frekansı değişti mi?” veya “NTV Spor kapanıyor mu? gibi soruların fazlalığı da kanalın çok ciddi bir takipçi kitlesinin bulunduğunu gözler önüne seriyor.

0 yorum: