25 Mart 2017 Cumartesi

Türksat 4A Kanal D Frekans Bilgileri

Türksat 4A uydusu üzerinden bilgilerini paylaştığımız kanal listesinde sırada Kanal D TV frekansı bilgileri yer alıyor. Kanal D ulusal yayın yapan TV kanalları arasında en çok izlenme payına sahip kuruluşlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kanal D uydu frekansı değerlerine aşağıdaki tablo üzerinden ulaşabilirsiniz ve uydu cihazınızın kanal arama fonksiyonunu kullanarak Kanal D yayınlarını Türksat 4A uydusu ile kesintisiz olarak izleyebilirsiniz. Kanal D'nin TV frekans bilgileri aşağıdaki gibidir.

KANAL D UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal Adı: Kanal D
Alış Frekansı:11.977 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:27.500
FEC Rate:5/6

KANAL D HD UYDU FREKANSI DEĞERLERİ

Kanal D'yi HD olarak izleyebilmeniz için uydu alıcınız ve televizyonunuzun HD teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Kanal D HD frekans bilgileri aşağıdaki gibidir. 
Kanal Adı:Kanal D HD
Alış Frekansı:12.245 MHz
Polarizasyon:Yatay (H)
Symbol Rate:27.500
FEC Rate:5/6
Türkiye'nin ilk özel televizyon kuruluşlarından birisi olan Kanal D, Doğan Yayın Holding bünyesinde yayınlarını sürdürmektedir. Ülkemizin en büyük medya kuruluşlarından birisi olan Doğan Holding'in ilk TV kuruluşu olma özelliğini de taşıyan Kanal D, reytinglerde en çok izlenen yapımlara ev sahipliği yapmaktadır. Gerek dizileri gerekse de yarışma programları ile Türkiye'nin öncü televizyonları arasında gösterilen Kanal D, yaklaşık 25 yılı bulan yayın hayatına ilk günkü gibi başarılı olarak devam etmektedir. Kanal D, hem dizileri hem yayınladığı sinema filmleri hem de Ana Haber Bülteni ve yarışma programları ile ülkemizde milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir.
Kanal D Yayınları Türksat 4A uydusu üzerinden yayınlandığı gibi aynı zamanda birçok dijital yayın platformu aracılığıyla da takip edilebilmektedir. Kanal D aynı zamanda sadece yayıncılık anlamında değil, yapım tarafında da önemli işlere imza atmaktadır. Kanal D dizilerinde önemli bir yer edinen D Yapım, birçok dizi sinema projesinde görev almıştır. Kanal D TV frekansı bilgileri yukarıdaki tablodaki gibidir. Kanal D uydu frekansı değerleriyle ilgili herhangi bir problem yaşamanız halinde aşağıda bulunan yorum yapma kutucuğundan bize sorununuzu iletebilir ve Kanal D Türksat 4A uydusu frekansı konusunda yaşadığınız problemleri bizimle paylaşabilirsiniz.

KANAL D REYTİNG REKORU KIRAN DİZİLERİ İLE TÜRKSAT 4A UYDUSUNDA HD OLARAK YAYINDA

Kanal D yayınları ile ilgili özellikle son dönemde dizi yapımlarının çok ciddi bir öneme sahip olduğunun altını çizebiliriz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yine en çok izlenen yapımları bünyesinde bulunduran Kanal D ile aynı zamanda en eğlenceli yarışma programlarını da ailenizle birlikte keyifle seyredebilirsiniz. Kanal D’nin yakın dönemde en çok izlenen dizilerine değinecek olursak özellikle Arka Sokaklar ve Vatanım Sensin ön plana çıkmakta. Artık bir klasik haline gelen Arka Sokaklar 10. Sezonunu devirdiği televizyon macerasında halen ilk günkü ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Zafer Ergin ve Şevket Çoruh gibi isimlerin başrolünü üstlendiği dizi, geçen yıllar süresince kadrosunda birçok ismin değişmesine rağmen reytinglerde hiç birşey kaybetmiş durumda değil. Kanal D frekansı ile siz de tutkunu olduğunuz bu dizileri HD kalitesi ile Türksat 4A uydusundan izleyebilirsiniz. Kanal D’nin geçen sezon ekranlara damga vuran bir diğer dizisi ise Vatanım Sensin oldu. Başrollerinde Türkiye dizi tarihinin en çok konuşulan ve yurt dışında da büyük bir ilgiyle takip edilen dizisi Muhteşem Yüzyıl’ın Süleyman’ı Halit Ergenç’in oynadığı dizide, bir diğer başrol görevini ise Halit Ergenç’in eşi Bergüzar Korel paylaşıyor. Kurtuluş Savaşı öncesi milli mücadeleyi anlatan bir dönem dizisi olan Vatanım Sensin kadrosunda ayrıca Onur Saylak ve Fatih Artman gibi son dönemin yetenekli oyuncuları da yer alıyor. Vatanım Sensin dizisinin yeni sezonu ile ekranlara Eylül ayında dönmesi bekleniyor. Görüldüğü gibi TV frekansları aramalarında Kanal D’nin hatırı sayılır bir paya sahip olmasının gerçekten haklı sebepleri var. Oldukça kaliteli yapımlara imza atan Kanal D’nin bu yıl izleyicilerine bir diğer büyük sürprizi ise Çocuklar Duymasın oldu. Türk televizyonculuk tarihinin reyting rekortmeni dizisi Çocuklar Duymasın yeniden ekranlara dönerken, dizi yayınlandığı ilk bölümü ile reytinglerde ilk sıraya oturarak, aradan geçen yıllara rağmen halen TV izleyicilerinin gönlünden taht kurduğunu kanıtladı. Yapımcılığını ve senaryosunu deneyimli isim Birol Güven’in üstlendiği dizide Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ ise başrolleri paylaşıyor. Ayrıca dizinin ilk sezonlarında yer alan karakterlerin de diziye yeniden dönüş yaptığını belirtelim. Görünen o ki Çocuklar Duymasın samimiyeti ve her bölüm izleyicilere sunduğu kahkaha tufanı ile daha çok uzun süreler ekranlarda olmaya devam edecek. Kanal D’nin belirttiğimiz dizileri sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da çok büyük bir beğeni ile takip ediliyor. Sitemizin istatistiklerini incelediğimizde Kanal D frekansı aramalarının önemli bir bölümünün yurt dışından geldiğini görebiliyoruz. Üstelik uydu alıcınız ve televizyonunuz HD özelliğe sahipse, keyifle izlediğiniz bu dizileri Kanal D HD kanal frekansı değerlerini kullanarak yüksek çözünürlük eşliğinde de izleyebilirsiniz.

Kanal D ayrıca yaz dizileri ile de bu sezona oldukça iddialı bir giriş yaptı. İki Yalancı dizisi Kanal D’nin bu yaz en fazla izlenen dizilerinden birisi olarak öne çıkıyor. Baş rolünü Keremcem’in üstlendiği dizide birbirlerini zengin olarak tanıtan iki çiftin komik ve bir o kadar da romantik hikayesi anlatılıyor. Kanal D’de ayrıca Ben Bilmem Eşim Bilir yarışması da sunucu değişikliğine gitmiş olmasına rağmen halen beğeni ile izlenmeye devam ediyor. Hatırlanacağı gibi yarışmanın ilk sunucu olarak karşımıza İlker Ayrık çıkmışken, şu anda ise yarışmanın sunuculuk görevinde Ufuk Özkan yer alıyor. Bu ikiliyi yine bir Kanal D dizisi olan Geniş Aile dizisinden de hatırlayabilirsiniz. Kanal D Türksat 4A HD uydu frekans bilgileri, kanalın en güncel TV frekans değerleridir.

Kanal D’nin bu yıla damgasını vuran bir diğer dizisi ise İsimsizler oldu. Reyingleri alt üst eden İsimsizler dizisi de yeni sezonda yeni bölümleri ile Kanal D ekranlarında olacak. Geçen yılın iddialı dizisi Adı Efsane’nin geleceği ise henüz belli değil. Erdal Beşikçioğlu ve Gökçe Bahadar’ın ayrıldığı dizi yaz boyunca devam etme kararı almış ancak beklediği izlenme oranlarına ulaşamamıştı. Dizinin bu sezon büyük bir ihtimalle devam etmeyeceği düşünülüyor. Önümüzdeki sezon da devam edeceği konuşulan Bodrum Masalı’nda ise yine benzer karışıklıklar bulunuyor. İddiaya göre dizinin yapımcısı yeni sezonda Bodrum Masalı’nın devam etmemesi yönünde karar aldı. Kanal D deyince Beyaz Show’dan bahsetmemek ise olmaz. Neredeyse Kanal D’nin yayına başladığı ilk günlerden bu yana ekranlarda olan ve Beyazıt Öztürk’ün sunmuş olduğu Beyaz Show, kısa süreli Star TV macerasını saymazsak bu süreçte hep Kanal D’de yayınlandı. Program geçen yıl banttan ve iki hafta birlik periyotlar halinde yayınlanırken, gelen bilgilere ise bu sezon yeniden haftada bir yayınlanacağı belirtiliyor.

Kanal D uydu frekans verilerini kullanmanız halinde izleyeceğiniz bir diğer Kanal D yapımı olan Ahmet Hakan ile Kanal D haber ile ülkedeki ve dünyadaki tüm gelişmelere ulaşabilirsiniz. Hatırlanacağı gibi Kanal D’nin ana haber bültenini uzun yıllar boyunca usta gazeteci Mehmet Ali Birand sunmuş, Birand’ın beklenmedik ölümü üzerine ise bu görevi Ahmet Hakan üstlenmişti. 

Kanal D’ye ait uydu frekans bilgilerinin yanı sıra aşağıdaki bağlantılarda Kanal D’nin resmi web sitesi sosyal medya hesaplarının adresinine de ulaşabilirsiniz. Kanalın resmi web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip ederek Kanal D’nin yayınladığı diziler ile ilgili fragmanları ilk siz izleyebilir, yayın hayatına merhaba diyecek olan yapımlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz. Kanal D haricinde diğer merak etmiş olduğunuz kanalların TV Frekansları bilgilerine ise sitemizin ana sayfasına girdikten sonra yapacağınız arama işlemiyle ulaşabilirsiniz. 

KANAL D TV FREKANSI İLE İLGİLİ PROBLEMLERİ BİZE İLETEBİLİRSİNİZ

Türkiye'de bulunan bütün televizyon kanallarının TV frekansı bilgilerine yer veren uydu frekansları sitesi, aynı zamanda kullanıcılarının karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabilecekleri bir uydu platformudur. Uydu frekansları ile ilgili yaşayacağınız sorunlarda kullanıcılarla karşılıklı diyalog kurarak çözüm arayışında bulunacağınız gibi, bize de doğrudan sorununuzu ileterek,yayınları sağlıklı bir biçimde izleyebilirsiniz. Kanal D uydu frekansı bilgileri güncel olarak sitemizde yer almaktadır Kanal D frekansları ile alakalı herhangi bir parametre değişikliğine sizlere anı anına ulaştırmaya devam edeceğiz

0 yorum: